Wieś Stodoły istnieje co najmniej od XV w. Zamieszkujący ją wierni przynależeli do parafii w Wojciechowicach. Parafia Stodoły erygowana została przez bpa M. Ryxa w 1931 r. W 1930 r. w Stodołach wybudowano drewniany kościół, który poświęcony został w październiku tegoż roku. Świątynia ta została spalona podczas działań II wojny światowej w 1944 r. Bezpośrednio po zakończeniu wojny parafia nie posiadała własnego kościoła.
Kościół parafialny pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus przeniesiony został w 1953 r. z Lasocina. Zbudowany był prawdopodobnie w 1662 r. z fundacji Eugeniusza Roguskiego. Istnieje hipoteza, że była to druga translokacja – kościół zbudowano we wsi Tarłów (powiat iłżecki). Zestawiony został w Stodołach wg projektu Józefa Jamroza. Zniesiono wówczas przednią część nawy i dobudowano zakrystię.
Świątynia jest drewniana, o konstrukcji zrębowej, orientowana. Prezbiterium jest węższe od nawy, zamknięte trójbocznie, z boczną zakrystią i krucyfiksem na zewnątrz. Do frontonu nawy dostawiona jest kruchta z trójkątnym szczytem. Dach jest kryty ocynkowaną blachą z sześcioboczną wieżyczką na sygnaturkę. Wewnątrz strop w nawie jest płaski z fasetą, a w prezbiterium lekko zaokrąglony. Chór muzyczny wsparty jest na dwóch słupach z lekko wybrzuszonym parapetem. Polichromia na stropie przedstawia Ducha Świętego i Matkę Bożą, a faseta ozdobiona jest wizerunkami czterech Ewangelistów w prezbiterium i polskich świętych w nawie. Wyposażenie stanowi późnobarokowa ambona z I poł. XVIII w. z Lasocina, współczesne ołtarze i ławki.
W 1992 r. wymieniono pokrycie dachu z gontu na blachę. W latach 2000-2020 wymieniono drewnianą elewację zewnętrzną, powstały nowe boczne ołtarze – Matki Bożej Częstochowskiej i św. Teresy od Dzieciątka Jezus, odrestaurowane zostały także obrazy drogi krzyżowej i XVIII-wieczna ambona.